Archív článkov

 

Sú dni, keď sa kazí všetko na čo siahnem. Sú dni, keď sa každý mračí a ja akosi nemám chuť sa usmievať. Sú dni keď je všetko sivé a ja mám pocit, že sa to nikdy nezmení.

Zúfalo sa ponáhľam, ale ten list dnes jednoducho poslať musím. Vbieham na poštu a zdesene vytreštím oči. Rad?!

Slovo prokrastinácia sa často používa v súvislosti so zvyšovaním výkonnosti a efektívnosti. osobne si však myslím, že nejde len o to. Vnímam ešte jeden (pre mňa podstatnejší) aspekt tohoto problému.

December je čas adventu, príprav na Vianoce a koniec roka. Zo všetkých strán na nás útočia reklamy - čo všetko treba urobiť a nakúpiť, aby rodina bola spokojná a Vianoce dokonalé. A my podvedome upadáme do zúfalého kolotoča leštenia, dekorovania, pečenia a zháňania. Nervozita a vyčerpanie stúpajú a vo výsledku neznášame Vianoce, pretože sa nám zdá,...

Často rozmýšľam nad tým, ako je možné, že dnes máme toľko vychytávok, ktoré nám uľahčujú život a predsa sme uštvané. Nemusíme priasť, šiť či pestovať. Stačí vybehnúť do obchodu. A predsa často nemáme ani malú chvíľu pre seba. Kde ten čas zmizol?

Otvor oči

17.06.2018

Človek žije. Zo zavretými očami vykonáva dennú rutinu, zabehnuté rituály. Deň po dni, život po živote. A potom raz, akoby z ničoho nič, príde impulz: "Otvor oči"

Nedávno som si uvedomila, že takmer žiadne myšlienky nepochádzajú odomňa. Prevzala som ich v priebehu svojho života od ľudí, ktorí ma sprevádzali i od ľudí, ktorých som náhodne stretla. Týmto chcem vyjadriť úctu a vďaku tým, čo ma najviac ovplyvnili.