Dovoľ si byť sebavedomá 

5 dňová výzva 
 • Stáva sa vám, že nech sa snažíte akokoľvek, tak sa vždy nájde ktosi, kto vám ukáže, že nestojíte za nič? 
 • Máte pocit, že s vami nie je čosi v poriadku? Mali by ste sa tešiť, že sa máte dobre a predsa máte v duši prázdno a pocit, že život by mal vyzerať akosi inak? 

Bývala som nesmierne neistá a stratená. Cítila som sa hlúpa, škaredá a bezradná. V puberte som veľmi vyrástla a hrbila som sa. Nechcela som byť vidieť. 

Túžila som byť neviditeľná. Pretože, keď vás nevidia, nemôžu vám nič vyčítať. Mala som asi 15, keď mi jeden učiteľ na začiatku hodiny pred všetkými povedal, že sa mám vystrieť, že som ako paragraf. Všetkým sa to zdalo vtipné. Ja som sa však túžila zhrbiť ešte viac. Aby som bola celkom malinká, aby ma nevideli. Možno, keď ma neuvidia, tak mi dajú všetci pokoj. 

Neskôr to nebolo o nič lepšie. Snažila som sa byť milá a slušná a dúfala som, že si tým zaslúžim, že ku mne budú ostatní milí. Lenže ono to nefungovalo. 

 • Sused ma neustále kritizoval za parkovanie, aj keď on nedávno nabral smetiak.
 • Známy sa nado mňa vyvyšoval, že som v živote nič nedokázala. Bola som na materskej. On bol zamestnaný u svojho otca.
 • Občas som stretla mužov, čo mi dávali jasne najavo, že mi to moc nemyslí, lebo som žena. Pritom som na výške doučovala svojich spolužiakov.

Každú chvíľu sa našiel niekto, komu čosi na mne vadilo. Byť milá a neviditeľná nepomáhalo. Tak som sa občas hnevala a búrila. Myslela som si, že by som si tú trochu slušnosti mohla vynútiť. Alebo ...možno keď budem perfektná, keď nebudú môcť nájsť chybu, tak uznajú, že za niečo stojím 

Lenže hádajte čo? Nefungovalo to!

Bola som zúfalá. Mala som pocit, že na tento svet nepatrím. Že som tu asi za trest. Čítala som mrte sebarozvojových kníh. Dúfala som, že kdesi nájdem akýsi návod - toto urob a Tvoj život bude mať zmysel.

Návod som síce nenašla, ale predsa len niekde niečo so mnou zarezonovalo. Pomaly sa to vo mne skladalo, až raz ma doslova zaskočila myšlienka:

"Ako si Ťa môžu vážiť, keď si sama seba nevážiš? Ako môžu v teba veriť, keď ty sama v seba neveríš?"

Bolo to...wau. Ja viem, ja viem. Dnes sa o tom hovorí na každom kroku. Lenže to bolo v časoch, keď ešte nebol internet. Tá myšlienka bola pre mňa nesmierne prevratná. Netušila som, čo s tým. Nevedela som, ako to zmeniť, ale tá samotná myšlienka mi prišla ohromná.

A tak som sa začala učiť veriť v seba samu.

Skúšala som to rôznymi spôsobmi a nebolo to vôbec jednoduché.

 • Vyskúšala som pozitívne myslenie a afirmácie. Vo výsledku som však bola viac nervózna a podráždená ako predtým.
 • Rýpala som sa v minulosti a hľadala, kde sa stala chyba. Priviedlo ma to k hnevu na rodičov a k nesmiernym pocitom viny.
 • Myslela som, že potrebujem nájsť niekoho, kto by ma opravil. Začala som si však uvedomovať, že mnoho ľudí je podobne zmätených ako ja. Po niektorých stretnutiach som sa dokonca cítila horšie ako predtým.

Dnes viem, že celou tou cestou som si potrebovala prejsť, aby som pochopila. 

Nikto a nič mi nemôže pomôcť, kým si to ja nedovolím. Nie som pokazená ani vinná. Nie je to žiadny trest.

Je to tak jednoduché! Stačí si len dovoliť.

Dovoliť si veriť v seba samu.

Dovoliť si byť sebou.

Dovoliť si byť sebavedomá. 


Keď mi to došlo, musela som sa nahlas smiať. Bolo to neuveriteľné.

Moje nízke sebavedomie, moja nedôvera v seba samu, boli tak veľmi mojou súčasťou. Myslela som si, že to mám vrodené. Že sa to nedá zmeniť. Pritom to bol obyčajný zlozvyk. 

NAUČILA som sa veriť, že nemám hodnotu.

A zlozvyk je možné zmeniť. Nie je to ľahké, ale ide to. Ak si to sama dovolím.

A tak som si dovolila byť sebavedomou.

Odhodlala som sa a zmenila som svoj pohľad na seba samu v postupných malých krokoch. Dnes viem, kto som a môj život je celkom iný. Svet sa pre mňa stal úžasným miestom. Viem si nastaviť hranice a moje vzťahy sú založené na vzájomnej úcte. 

Na základe svojej cesty som vypracovala systém, ktorý pomáha ďalším ženám.

Systém jednoduchý ako detská skladačka. Naučím vás ho v 5 dňovej výzve 

 Dovoľ si byť sebavedomá.

 1. Najskôr len trošku nahliadneme do minulosti. Nekonečné premŕvanie sa v minulosti mi nikdy neprinieslo nič dobré. Až keď som sa s ňou zmierila a prijala ju, tak som sa konečne pohla ďalej.
 2. Budeme sa riadne motivovať. Bez toho sa nepohneme, pretože na vystúpenie z komfortnej zóny potrebujem naozaj dobrý dôvod.
 3. V treťom kroku sa pripravíme na prekážky, ktoré prídu. Pretože ony vždy prídu. Rastieme totiž len vďaka prekonávaniu prekážok. 

Tým si vybudujeme pevné základy. Na nich si môžeme vystavať 3 piliere sebavedomia:

Sebahodnota + sebadôvera + sebaúcta

Vďaka týmto pilierom sa budete cítiť sebavedomo automaticky. Nemusíte sa stavať do žiadnej pózy. Nemusíte sa pretvarovať, nahodiť sa do super cool oblečenia, aby ste vyzerali sebavedomé.

Vďaka tomu, že uvidíte svoju hodnotu, začnete si dôverovať. Tým postupom času získavate pozitívne skúsenosti a začínate si vážiť seba samu. 

Nie, nebudem vám sľubovať, že za 5 dní si vybudujete nepriestrelné sebavedomie. To ani omylom. Ale môžete si dovoliť vykročiť na cestu. Ukážeme si spolu prvé kroky ako na to. 

Ako si dovoliť si byť sebavedomou ženou. 

Prestať sa obzerať späť a začať meniť svoj život aby bol taký, aký si zaslúžite. 

Čo by ste dali za to, aby ste sa cítili naozaj sebavedomou? 

Nie len tak akože. Ale naozaj sebavedomou, s hlbokým pocitom, že si vážite sama seba. 

Hodnota tejto výzvy je 70,- euro. Ak by ste šli ku komukoľvek na osobné konzultácie, tak by ste zaplatili omnoho viac. 

A tu získate navyše podporujúcu atmosféru v skupine. Som presvedčená, že každá žena, ktorá sa zúčastní, zažije minimálne jeden aha moment. Som presvedčená, že ak sa zúčastníte, tak sa vo vás čosi zmení. Že budete schopné pozrieť na svoj život pred výzvou a po výzve a uvidíte rozdiel.

Rozhodla som sa výzvu robiť za symbolickú cenu, ktorú si môže dovoliť každá žena. Tá platba je totiž celkom prvý krok. Dávate tým sama sebe najavo, že stojíte za to, aby ste do seba investovali peniaze.

Cena za 5 dňovú výzvu s mojou plnou podporou je  9,90 euro 


Tak čo? Pridáte sa?

Zmeňte nastavenie svojej mysle. Vnímanie seba samej. 

Dovoľte si byť sebavedomé. 

Podrobnosti

14. 6. 21 - 18. 6. 21

Od pondelka do piatku

každý deň o 18,00 v FB skupine

polhodinové vysielanie naživo, záznam zostáva v skupine.

Prístup vám zostane do konca augusta.

Pre koho je minikurz určený? 


Pre ženy, ktoré...

 • sa tak intenzívne starajú o všetkých okolo, že celkom zabudli na seba
 • si uvedomujú, že potrebujú čosi v živote zmeniť
 • sa cítia prehliadané a nedocenené
 • musia bojovať o svoje miesto
 • túžia po lepšom zamestnaní a plate
 • sú unavené, z toho, ako ich podceňujú
 • chcú vychovávať sebavedomé deti
 • sú ochotné prevziať zodpovednosť a začať konať
 • vedia, že ak sa nezmenia, tak sa nič nezmení

Táto výzva je vytvorená tak, aby priniesla hlboké uvedomenia. Poznanie a pochopenie rozpúšťa bloky, ktoré nám bránili prijať svoje sebavedomie. 

Vo výzve si odhalíme kľúčové postrehy ohľadom sebavedomia a ukážeme, ako prakticky budovať to svoje. 

Často sa vonkajšie vystupovanie zamieňa so skutočným vnútorným sebavedomím. Ale to, ako vystupujeme navonok len odráža naše vnútorné ja.

Môžeme sa snažiť čosi hrať, ale reč tela nás odhalí. A najmä náš reálny život (vzťahy a prekážky, s ktorými sa boríme) jasne ukáže či niečo hráme, alebo je to v nás. 

Ďalší rozdiel je v tom, že predstieranie nás stojí našu hodnotnú životnú energiu. Skutočné sebavedomie nám však energiu šetrí, pretože žijeme v súlade so sebou. 

Takže nie, nebudem hovoriť o tom, "zahraj to a nakoniec sa to stane skutočnosťou". Chcem, aby ste naozaj ucítili seba - tú skvelú bytosť, ktorá sa vo vás skrýva.

 Chcem, aby ste pocítili, aké skvelé je byť so sebou v súlade. 

Pretože skutočné sebavedomie je základom radosti i hojnosti v našom živote.


A viete čo? Celé to bude bez zbytočných omáčok. Len podstatné informácie. Náš čas je príliš vzácny na to, aby sme ním plytvali. A ja milujem praktické a jasné kroky. 

Sľubujem, že ak ich budete nasledovať, tak sa váš život nenápadne a prirodzene zmení. Pretože ak si raz dovolíte pocítiť, čo je skutočné sebavedomie, tak sa už nikdy nevrátite späť. 

Sebavedomá žena je hlavnou postavou vo svojom životnom príbehu. Vie kým je, stáva sa vzorom pre svoje deti. Rozhoduje sama o svojom voľnom čase, určuje hranice svojmu okoliu a dokáže požiadať o to, čo jej náleží. 

Sebavedomá žena je tvorcom svojho skvelého života. 

14. 6. 21 - 18. 6. 21

o 18,00 v FB skupine