Laurent Gounelle: Bůh chodí po světě vždycky inkognito.

30.01.2018

Ako prekonať svoje zábrany, strach a naučené chovanie a vybočiť z nalinkovanej cesty svojho života, keď nám neprináša uspokojenie? Ako sa vymaniť zo stereotypov, ktoré obmedzujú svoj život? (opísané zo záložku na knihe)

Túto knihu som čítala dávno a teraz po rokoch som sa k nej vrátila. Stále je super!

Nie je to kniha typického ezoterického rázu. A pozor, o Bohu sa v nej vôbec nepíše. Podľa môjho názoru je cítiť, že autorom je psychológ, čo však v tomto prípade vnímam ako prínos. Zabudnite na krásne rečičky typu "Tajomstvo". Ak má niekto rád knihy tohto typu, Gounelle rozhodne nie je pre neho. 

Autor v knihe formou čítavého románu ukazuje, ako dokážeme zmeniť svoje správanie, ak pre nás nie je prínosom. Dokonca väčšinou vysvetlí dôvody jednotlivých úloh, ktoré musí hlavný hrdina vykonať, aby znovu objavil svoju silu a úctu k sebe samému. 

Nejde o nič zložité a ak sa rozhodnete, pokojne môžete nasledovať kroky Alana, hlavnej postavy románu "Bůh chodí po světě vždycky inkognito". Má to jediný háčik - aj v tomto prípade platí, "bez práce nie sú koláče". 

"Alane!" Otočil jsem se. 

"Vrať se! Zapoměl jsem Ti uložit úkol" 

Strnul jsem. Takže ani tentokrát tomu neuniknu...

Ale stojí to za to. Zažiť ten úžasný pocit, keď si uvedomíte, že to, že pre pár ľudí vyzeráte ako blbec, vlastne v realite vesmíru vôbec nič neznamená. A Vy môžete s úsmevom vykročiť k ďalším vzrušujúcim zážitkom.


Chcete sa stať hlavnou hrdinkou vo svojom príbehu? Žiť zaujímavý a najmä vlastný život? 

Pridajte sa do FB skupiny Sama sebe prioritou