Sebaláska prináša pokoj v duši

17.01.2018

Na prvý pohľad sa zdá, akoby každý z nás v živote potreboval niečo iné - tisícky a tisícky rôznych vecí. A tak sa naháňame, nakupujeme a zas naháňame. Nezáleží na to, či sa ženieme za vecami, zážitkami alebo vedomosťami, ak je ich cieľom zaplniť prázdnotu v duši.

Ak si však nájdeme chvíľu času a podarí sa nám zastaviť a zamyslieť, tak zistíme, že tých skutočných potrieb, ktoré máme je len zopár: zdravie, pokoj v duši, láska v partnerstve, úspech v práci, životný cieľ.

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Už tento krok je oslobodzujúci a umožní nám sústrediť sa len na to dôležité. 

Najprv však často hľadáme naplnenie svojich túžob vo vonkajšom svete. "Keď budem mať spriaznenú dušu, tak konečne budem šťastná" "Keď sa mi narodí dieťa, tak konečne budem úplná žena" "Keď zarobím dostatok peňazí alebo dosiahnem kariérnu pozíciu, tak budem ten správny muž"

Ale ako pokračujeme a dosahujeme viac a viac, stále nám akoby čosi chýba. Akoby to šťastie bolo vždy tesne nadosah. Akoby svet nefungoval celkom tak ako má. 

A potom to príde. Ten úžasný objav, pochopenie. Prichádza v okamžiku ako svoj pohľad obrátime do svojho vnútra. Vtedy s úžasom zisťujeme, že všetko, čo sme doteraz hľadali už dávno máme. 

A zrazu život prestáva byť boj a začína sa úžasné dobrodružstvo