Unavená a vyčerpaná

28.11.2018

Si unavená? Práca v domácnosti nemá konca a Ty nemáš žiadny čas pre seba?

Zamestnanie, deti, domácnosť. Nekonečný kolotoč. Robíš všetko najlepšie ako sa dá a aj tak si to nikto nevšimne. Ukrajuješ si zo spánku, aby si všetko stihla a čo znamená "čas pre seba" už si zabudla pred rokmi. Únava sa postupne zvyšuje a Ty začínaš uvažovať, že takto to ďalej nejde.

Ako si oddýchnuť, keď je všade okolo mňa toľko práce?

A tak si podľa článku v časopise urobíš kávu a vyložíš nohy. Lenže... ten stolík je fakt ucapkaný, takto mi tá káva nechutí. A aha, tie odrobinky na zemi. Nemôžem len tak sedieť v takom neporiadku! 

A zrazu sa pristihneš, že upratuješ a káva chladne.

Možno keď deti vyrastú, tak to bude lepšie.

Lenže deti rastú a nič sa nemení. Alebo možno predsa. Namiesto lega zbieraš po puberťákovi obaly od chipsov. Si unavená a na všetko sama. Partner je dlho v práci alebo ste vzťah dokonca ukončili, lebo bol ďalšou príťažou.

Nie, samo sa nič nezmení. Ale zmena je možná.

V tom kolotoči však na ňu nezostáva energia. Preto sa zastav. Tvoja cesta Ťa doviedla sem. Ak budeš takto pokračovať, nemôžeš čakať iný výsledok. Preto musíš niečo zmeniť. No nielen v hlave, ako nám to predkladá mnohá literatúra. Snívaním sa veľa nezmení.

Potrebuješ konať inak.

Nie nemusíš sa rozviesť, ani dať deti do domova. Nemusíš odísť z práce, ani nič iné radikálne. Často drobné, sotva badateľné zmeny prinášajú nové výsledky.


Ak Ťa to zaujíma, pokračuj na článok: 6 drobných zmien pre radosť v živote

Ak máš naozaj hlboký záujem o zmenu, pridaj sa do programu Radosť do života.