Unavená a vyčerpaná

28.11.2018

Si unavená? Práca v domácnosti, nemá konca a Ty nemáš žiadny čas pre seba?

Zamestnanie, deti, domácnosť. Nekonečný kolotoč. Robíš všetko najlepšie ako sa dá a aj tak si to nikto nevšimne. Ukrajuješ si zo spánku, aby si všetko stihla a čo znamená "čas pre seba" už si zabudla pred rokmi. Únava sa postupne zvyšuje a Ty začínaš uvažovať, že takto to ďalej nejde.

Ako si oddýchnuť, keď je všade okolo mňa toľko práce?

A tak si podľa článku v časopise urobíš kávu a vyložíš nohy. Lenže... ten stolík je fakt ucapkaný, takto mi tá káva nechutí. A aha, tie odrobinky na zemi. Nemôžem len tak sedieť v takom neporiadku! 

A zrazu sa pristihneš, že upratuješ a káva chladne.

Možno keď deti vyrastú, tak to bude lepšie.

Lenže deti rastú a nič sa nemení. Alebo možno predsa. Namiesto lega zbieraš po puberťákovi obaly od chipsov. Si unavená a na všetko sama. Partner je dlho v práci alebo ste vzťah  ukončili, lebo bol ďalšou príťažou.

Nie, samo sa nič nezmení. Ale zmena je možná.

V tom kolotoči však na ňu nezostáva energia. Preto sa zastav. Tvoja cesta Ťa doviedla sem. Ak budeš takto pokračovať, nemôžeš čakať iný výsledok. Preto musíš niečo zmeniť. 

Potrebuješ konať inak.

Nie nemusíš sa rozviesť, ani dať deti do domova. Nemusíš odísť z práce, ani nič iné radikálne. Často drobné, sotva badateľné zmeny prinášajú nové výsledky.

Ale najmä - potrebuješ sa stať sama pre seba prioritou. 

Dolu si môžeš zdarma stiahnuť krátke a účinné pdf na doplnenie energie.